Modern yaşamın bizleri içine soktuğu şık giyimin bütünleyici aksesuarı ayakkabılar estetik görünümümüze katkı sağlarken ayak sağılığımızı olumsuz etkilemektedir. Bu olumsuzlukları hepimiz fark etmekteyiz. Peki bizi aktif yaşamımızda destekleyen en önemli organımız ayaklarımıza ne kadar önem verip onları tanıyoruz. Bir çoğunuz eminim ki ayak bakımımız konusunda yeterince eğitim almamış kişiler ve sağlığımız için hijyen koşullarının sağlanmadığı ortamlarda yaptırıyoruz. Bu durum çözmeye çalıştığımız ayak problemlerimizi daha da problemli hale getirebilir. Sağlıklı, estetik el ve ayaklara sahip olmak artık eskisi kadar zor değil. Dünyada yaygın olan ancak ülkemizde çok yeni olan podoloji sistemi ile sağlık ve estetiği aynı konseptte buluşturduk. Biz podoloji biriminde hijyenik ve sağlıklı bir ortamda sizin günlük yaşamınızda oluşan ayak problemlerinizi gidermeniz ve oluşmamış problemlerin önüne geçebilmeniz için medikal ayak bakımı hizmeti vermekteyiz.

DİYABET HASTALIĞINDA AYAK BAKIMI

Diyabetli ayaklarda dolaşım bozukluğundan dolayı his kaybı oluşur. Hastalar acıyı hissetmekte zorlanır ya da hiç hissetmezler. Bu nedenle medikal ayak bakımında kesici aletler, makas, pens vs. kullanmadan tıbbi cihazlarla bakımı yapıyoruz. Diyabetli hastaların ayaklarında oluşan tırnak kalınlaşması, deri sertleşmesi, çatlak topuk ve mantar problemlerine çözüm getiriyoruz. Özel bir bakım isteyen diyabet hastaları için, bu bakım oldukça faydalıdır ve ayaklarında ki sorunların oluşmamasında önemli ölçüde koruma sağlamış olur.

MEDİKAL AYAK BAKIMI NEDİR?

Tıbbi cihazlar kullanarak yapılan, et pensi, makas gibi kesici aletler olmadan öncelikle sağlığınızı ve estetiğinizi ön planda tutan özel bir bakımdır. Yapılan bu bakımla manikür ve pedikür ihtiyacınız karşılandığı gibi tırnak etleriniz eskisi gibi sert ve hızlı uzamayacağı için yaşam konforunuzu arttırıyoruz. Ayaklarınızda oluşabilecek problemlerin de önüne geçmiş oluyoruz.

BATIK TIRNAKLARDAN TAMAMEN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ?

Cerrahi müdahale gerekmeksizin batık tırnaklara basit bir yöntemle tel takılarak tırnak yatakları yeniden şekillendirilir. Tel sistemiyle batık tırnaklar ağrısız ve acısız %98 oranında tamamen düzeltilir. İşlem bitiminden hemen sonra kişi ayakkabı giyip iş ve sosyal hayatına devam edebilir.

TOPUK ÇATLAĞI DEYİP GEÇMEYİN

Derideki şişkin, kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabakalar, çatlakların oluşmasına sebep olmaktadır. Çatlakların çevresinde bulunan damarlar sayesinde mikroorganizmaların vücudun içine ulaşma riski bulunduğu için, çatlakların zamanında tedavi edilmemesi ciddi sorunlara yol açabilir. Ayrıca çatlak çevresinde bulunan açık sinir uçları, çok fazla ağrı hissedilmesine sebep olabilir. Bu durumu düzeltmek için kesinlikle bir podoloji uzmanı yardımıyla, fazlalığı oluşturan nasırlaşmış tabaka çatlakların içerisine kadar dikkatlice temizlenmeli basınç azaltılmalı. Ardından çatlakların onarılması için uzman tarafından yapılan düzenli bakımlarla ayaklar kontrol altına alınmalı.

MANTAR BİR SAĞLIK SORUNUDUR

Mantar ya da çeşitli nedenlerden kalınlaşmış tırnaklarınızı saklamanıza gerek yok. Tırnak mantarı bulaşıcı bir sağlık problemi olmasının yanı sıra tırnağın görüntüsünü de bozan kozmetik bir sorundur.

Tırnağın uç kısımlarının çatlaması ve kalınlaşması, bazen de tırnağın uç kısmından un gibi dökülmesi şeklinde yakınmalara yol açabile tırnak mantarı, ayrıca tırnak üzerinde farklı biçim ve renklerde çizgilenme, renk değişiklikleri ve tabaka halinde kalkmaya sebep olabilir.Çeşitli nedenlerden kalınlaşan ve mantar olan tırnakların görünümünü tek seansta düzeltiyoruz. Ağrısız bu yöntemle bir çok kişiyi tırnak çekimlerinden kurtarıp düzenli yapılan bakımlarla sorunun tekrarını önlüyoruz.

NASIRLARINIZLA VEDALAŞIN

Öncelikle nasırın neden olduğu baskı tespit ediliyor sonrasında nasır bölgesindeki ölü tabakalar tıbbi cihazlarında desteğiyle ortadan kaldırılıp, temizleniyor. Sadece ölü tabakaya işlem yapıldığı için acı hissedilmiyor. Baskının oluştuğu bölge çeşitli aparatlarla korunmaya alınarak tekrar oluşması engelleniyor.